Monday, Dec. 18, 2017

جدید ترین خودروهای پلیس آمریکا

جدید ترین خودروهای پلیس آمریکا

جدید ترین خودروهای پلیس آمریکا

Ford Police Interceptor Utility Vehicle 2011 photo 0b جدید ترین خودروهای پلیس آمریکا

در این بخش می خواهیم جدیدترین خودروهای پلیس آمریکا را معرفی کنیم که به زودی کار خودرو را در نیروی پلیس ایالات متحده امریکا آغاز می کنند. واین در حالی است که با معرفی خودروی جدید فورد تاروس به عنوان خودروی رسمی پلیس آمریکا فورد کراون دیگر بازنشسته خواهد شد…

یکی از دو مدلی که فورد به سفارش پلیس طراحی کرده است , تاروس نام دارد . سدان موفقی که از سال ۱۹۸۶ روی خط تولید رفته است. به این منظور نسل ششم آن وارد بازی شد. پیشرانه های این خودرو شامل دو مدل ۳٫۵ لیتری که یکی اکو بوست می باشد ,شش سیلندر وی شکل هستند که پلیس ایلات متحده از هر دو مدل بهره می برد. مدل اول دارای ۲۶۳ اسب بخار نیرو در ۶۲۵۰ دور در دقیقه نیرو و ۲۴۹ پوند فوت گشتاور است . نمونه دیگر که برای عملیات فوری در نظر گرفته شده به همان حجم پیشرانه ۳۶۵ اسب بخار نیرو در ۵۵۵۰ دور در دقیقه و ۳۵۰ پوند فوت گشتاور تولید می کند که باید درون باک این خودرو بنزین با اکتان ۸۷ تا ۹۱ ریخته شود .

Ford Police Interceptor Concept 2010 photo 01 جدید ترین خودروهای پلیس آمریکا

و جعبه دنده آنها نیز بدون تغییر شش سرعته اتوماتیک خواهد بود. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلو متر مدلف دوم ۵٫۸ ثاینه ثبت شده است. طول , عرض و ارتفاع آن به ترتیب ۵۱۴۵ , ۱۹۵۳ و ۱۵۴۲ میلی متر و فاصله بین دو محور اش ۲۸۶۸ میلی متر اعلام شده است. برای اولین بار خودروهای پیلس سورای آمریکا با سیستم چهار چرخ متحرک تولید می شود. تاروس فوق تفریبا چیزی است مانند لینکلن ام کی اس , رقبای دیگر او آودی آ ۶ و آکورا آر ال هستند. درون این خودرو فضایی معادل ۲۸۹۳ لیتر برای سرنشینان و ۵۷۰ لیتر هم در صندق عقب برای تجهیزات مانند اسلحه و مهمات فراهم آمده است. بد نیست بدانبد قیمت پایه فورد تارون شهری معادل ۲۵۰ هزار و ۵۵۵ دلار است. این مدل نیز از سیستم کامپیوتری پیشرفته متصل به مرکز , درب های ضد گلوله با استاندارد بالستیک ۳ و آلترناتور ۲۲۰ آمپری و … برخوردار است.

Ford Police Interceptor Utility Vehicle

Ford Police Interceptor Utility Vehicle 2011 photo 04 جدید ترین خودروهای پلیس آمریکا

دومین خودروی ستاد عملیاتی پلیس ضربت , شاسی بلند رویایی است که حتی دیدنش هم رعب و وحشت به همراه دارد. فورد با انتخاب مدل اکسپلورر خود سبک جدیدی در بحث سرویس امنتی را ارائه کرد. اکسپلورر فوق که اکنون نسل پنجم خود را تجربه می کند , تاریخی ۲۰ ساله دارد. از بین شاسی بلندهای دیگر فورد همچون ۲۰۱۱ Escape, Edge , Expedition به راستی چهره این مدل آتشین تر است. برای پیشرانه او یک پکیچ ۳٫۵ لیتری شش سیلندر وی شکل با ۳۰۰ اسب بخار نیرو در ۶۵۰۰ دور در دقیقه و ۲۵۵ پوند فوت گشتاور در ۴۱۰۰ دور در دقیقه , انتخاب شده است.

Ford Police Interceptor Utility Vehicle 2011 photo 12 جدید ترین خودروهای پلیس آمریکا

افسران پلیس می تواند با جعبه دنده شش سرعته آن , شتاب های فوق العاده ای را تجربه کنند. با فضای داخلی معادل ۴۲۹۴ لیتر و قسمتی بار ۱۲۱۶ لیتری , حجم انبوهی از ابزار آلات نظامی همچون انواع تفنگ ها را می توان با آن جابجا کرد . فاصله بین دو محور این شاسی بلند ۲۸۷۰ و وطل , عرض و ارتفاعش ۵۰۱۰ , ۲۰۱۰ و ۱۷۹۰ میلی متر است . فورد پلیس اکسپلورر در هر ۱۰۰ کیلو متر به طور میانگین ۱۰٫۲ لیتر سوخت نیاز دارد . که با احتساب باک ۷۰ لیتری اش , نگرانی از بابت اتمام سوخت به وجود نخواهد آمد.

درون این خودرو سیستم های ابداعی مانند ( اس .وای. ان.سی ) که در حقیقت یک ارتباط بی سیم و بدون دخالت دست راننده است با همکاران مرکز فزماندهی. این سیستم کلیه اوامر افسر مافوق را به صورت صوتی دریافت کرده سپس با ارسال فرکانس مورد نظر پروسه عملیات را پیش می برد. سیستم دیگر ( ب . ال . آی . اس ) است. فناوری خیره کننده ای که تمام جهات محیط خودرو را مد نظر دارد و هنگام تعقیب و گریزها هم راننده و هم به دیگران هشدار لازم را همراه با آژیر می دهد. چنانچه در تصاویر مشاهده می شود روی کنسول این خودرو کامپیوترهای پیشرفته ردیابی نصب شده است.

دروبین حساسی که روی شیشه جلو قرار گرفته در آن , در سریع ترین زمان می تاوند سرعت خودروی روبرویی را ثبت و هم میزان جریمه لازم را به مرکز ارسال کند. به لطف سیستم های نوین ماهواره ای , دسترسی به موقعیت مظنونین بسیار راحت شده است. فورد آمریکا نمونه استاندارد این خودرو را با قیمت پایه ۲۸ هزار ۱۷۰ دلار به فروش می رساند.

گردآوری: پارس خودرو

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

نادرترین لامبورگینی نسخه اونتادور
نسخه زیبا و قدرتمند رنجروور
ب ام و سری ۲ کوپه

درباره نویسنده

hamed

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>