Friday, Nov. 24, 2017

مقایسه فنی دوو سی یلو و پژو ۲۰۶

نوشته شده توسط:

|

۱۸:۰۴

|

در:

برچسب ها : ,

مقایسه فنی دوو سی یلو و پژو ۲۰۶

مقایسه فنی دوو سی یلو و پژو ۲۰۶

devoocielo 1 مقايسه فني دوو سي يلو و پژو 206

طرح خارجی :

طرح خارجی (( پژو ۲۰۶ )) که اتومبیلی ۵ در و هاچ بک است ، طرحی با خطوط نرم در طرفین بوده که از چرخهای جلو آغاز شده و تا قسمت پشت ادامه دارد چراغهای جلو بیشتر شبیه دو چشم بوده که این حالت به همراه خطوط روی کاپوت ترکیبی مناسب تر بوجود آورده است . مهمترین بخش ۲۰۶ گلگیر های جلوی آن بوده چرا که طرفین خودرو یعنی درها و دیواره های جانبی تحت تاثیر حالت ظاهری همین بخش هستند . طرح خارجی (( دوو سی یلو )) در سال ۱۹۹۵ و پس از تغییرات اساسی در مدل (( ریسر )) کامل شده .

طراحی جلوی (( سی یلو )) زیبا و درخور توجه و حالت چراغهای جلو برآمدگی ها و خطوط محدب روی کاپوت از یک سو و طرح سپر و موقعیت قرارگیری دو پروژکتور در زیر آن از سوی دیگر به جذابیت این اتومبیل کمک می کند . طراحی طراحی نامناسب عقب در خودرو که باعث کاهش دید در حرکت رو به عقب خودرو نشان از یک ناهماهنگی کلی دارد . هردو خودروی ۲۰۶ و سی یلو مجهز به چراغ مه شکن روی گلگیرهای جلو بوده در طرفین هر دو خودرو نوارهای محافظ جانبی روی بدنه نصب شده که در سی یلو عملا فاقد کارآیی است ، از سوی دیگر وجود حاشیه ، مشکی روی شیشه جلو سی یلو در قسمت پشت آینه داخل موجب جلوگیری از نفوذ نور خورشید به داخل اتومبیل می گردد ، که ۲۰۶ در این مورد ضعف دارد .

طرح ، فضای داخلی و تجهیزات :

در خودروی ۲۰۶ قسمت داخلی درها در امتداد برجستگی جلو داشبورد ، تحدب یافته تا ضمن برخورداری از طرحی یکنواخت با سایر نقاط بتوان از آنها بعنوان تکیه گاه دستهانیز استفاده کرد . در کل طراحی و کیفیت اجزای داخلی ۲۰۶ بعنوان یک اتومبیل روز ، خوب و رضایت بخش است .فضای داخلی سی یلو درحد قابل قبول است و در مسافتهای طولانی صندلی های جلوی آن خستگی زیائی برای سرنشینان جلو ایجاد نمی کنند ولی عقب خودرو فاقد فضای مناسببرای پای سرنشینان است و همین امر موجب نارضایتی سرنشینان عقب می گردد.

سی یلو دارای فرمان هیدرولیک و نشان دهنده ها و کلید های فرامین قابل دسترسی برایراننده است .کلیه شیشه های سی یلو مجهز به بالا بر برقی بوده ولی در ۲۰۶ فقط شیشه های جلو به بالابر برقی مجهز هستند . هر دو خودروی مورد مقایسه دارای کولر ، قفل مرکزیشیشه های رنگی ، چراغ نقشه خوان سقف ، دور سنج موتور و ساعت هستند . سی یلو دارای چهار بلندگو در جلو و عقب ولی ۲۰۶ فقط دو بلندگو عقب دارد . در عوض ۲۰۶تایمر چراغ سقف دارد اما سی یلو فاقد آن است .

آزمایش حرکت برروی جاده :

فنرها و کمک فنرهای سی یلو تا حد زیادی ضربات حاصله از دست اندازها و ناهمواری های خیابان را کمتر به داخل اتاق منتقل می کنند . از نظر ایمنی پژو ۲۰۶ بخاطر داشتنسازه ای ویژه می تواند در تصادفهای روبرو ، از هر طرف بدنه ۵/۴ تن فشار را تحمل کند. ۲۰۶ مجهز به سیستم قطع سوخت در مواقع واژگونی خودرو است . در ساختسی یلو نیز از ورقه های آهن قطورتر نسبت به پژو ۲۰۶ استفاده شده و سپرها نیز به شکل مناسبی ضربه را جذب می کنند ، عملکرد کمربند های جلو و عقب کاملارضایت بخش و مقاومت بدنه از طرفین و از جلو در اثر ضربات ناشی از تصادف در حد استاندارد جهانی است .

کلام آخر:

اگر به شتاب زیاد, هند لینگ مناسب وخصوصیات اسپرتی اهمیت می دهید ,۲۰۶انتخاب مناسبی است ولی اگر قدرت وراحتی نسبی خودرو , فراوانی وقیمت مناسب لوازم یدکی برا ی شما اهمیت دارد وزیاد اهل سریع رانندگی کردن نیستید , سی یلو انتخاب بهتری است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

نصب موتور OHVG2 بر روی وانت
عکس های مگان
سه محصول جدید سایپا

درباره نویسنده

hamed

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>