Monday, Oct. 23, 2017

هزینه مالکیت خودرو

نوشته شده توسط:

|

۱۷:۵۶

|

در:

برچسب ها : , , ,

هزینه مالکیت خودرو

هزینه مالکیت خودرو

1366306381 bazar هزینه مالکیت خودرو

به طور کلی هزینه های مالکیت خودرو نسبت به سال گذشته افزایش یافته به طوری که برای مثال مالکیت یک خودرو سدان در سال جاری ۲ درصد بیشتر از سال گذشته است.

هزینه داشتن یک خودرو مثل تویوتا کمری یا فورد فیوژن در سال در آمریکا حدود ۹ هزار و ۱۲۲ دلار است. به بیان دیگر راندن این دو خودرو برای صاحب آن ۶۱ سنت به ازای هر مایل است البته با این فرض که این خودرو در سال ۱۵ هزار مایل (۲۵ هزار کیلومتر) می پیماید. (اگر دلار ۳۶۰۰ تومان محاسبه شود به ازای هر کیلومتر تقریبا ۱۴۰۰ تومان!)
البته این رقم تقریبی است و بستگی زیادی به نوع و اندازه خودرو و نحوه استفاده از آن و همچنین محیطی دارد که در آن تردد می کند. در آمریکا مالکیت یک خودروی کوچک ۷ هزار دلار و یک خودروی SUV، ۱۱ هزار و ۶۰۰ دلار هزینه دارد. برای محاسبه هزینه مالکیت، هزینه های سوخت، تعمیر و نگهداری، بیمه، فرسودگی لاستیک ها و کاهش ارزش خودرو را در نظر می گیرند. از بین این موارد نامبرده، بیشتر از همه هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو گران شده و نسبت به سال گذشته ۱۱٫۲۶ درصد افزایش داشته است. هزینه های تعمیر و نگهداری به طور متوسط ۵ سنت به ازای هر مایل محاسبه شده چون هم دستمزد مکانیک افزایش یافته هم قیمت قطعات یدکی زیاد شده و هم زمان وارانتی طولانی تر شده است (اکثر شرکت ها تا پیش از این میگفتند اگر محصولی از رده خارج شود تا ۱۰ سال قطعات آن وارانتی است؛ یعنی قطعات یدک تا ۱۰ سال در بازار یافت خواهد شد اما اکنون برخی شرکت ها برای آسوده کردن خیال مشتری ها این زمان را طولانی تر کرده اند اما به هر حال هزینه آن از جیب سازنده نیست بلکه همیشه مشتری این هزینه ها را پرداخته می کند).
در ایالات متحده بیمه خودروهای سدان نیز ۲٫۷۶ درصد افزایش یافته است. اگر خودرویی تصادف نداشته باشد هزینه بیمه در آمریکا سالانه حداقل ۱۰۲۹ دلار است.
هزینه سوخت در سال جاری نسبت به سال گذشته تنها ۱٫۹۳ درصد رشد داشته البته قیمت بنزین معمولی ۳٫۸۴ درصد افزایش پیدا کرده اما هزینه لاستیک از سال گذشته تا به حال در آمریکا ثابت مانده است.

منبع: سایپانیوز

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

صادرات خودرو کاهش یافت
آغاز فروش اقساطی پراید
رکود در بازار خودرو

درباره نویسنده

hamed

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>