Monday, Dec. 18, 2017

این خودرو جایگزین ماکسیما می شود

این خودرو جایگزین ماکسیما می شود

این خودرو جایگزین ماکسیما می شود

در شرایطی که حدود هفت ماه پیش ماکسیما از خطوط تولید پارس خودرو خارج شد تاکنون هیچ خودرویی جایگزین آن نشده است.

mxm این خودرو جایگزین ماکسیما می شود

۲۹ مهرماه سال گذشته خبر توقف تولید ماکسیما منتشر شد. ماکسیما خودروی ژاپنی پرقدرتی بود که تولید آن از اسفند ماه سال ۱۳۸۰ در ایران آغاز شد.
در آن زمان ماکسیما تنها خودروی لوکس تولید داخل محسوب می‌شد و البته هنوز هم به جز بدنه خودرو که مربوط به یک دهه پیش است، از نظر مشخصات فنی و ایمنی یکی از بهترین خودروهای تولید داخل محسوب می‌شود.
ماکسیما خودرویی ۶ سیلندر بوده و حجم موتور آن ۳۰۰۰ سی‌سی است. طول این خودرو چهار متر و ۹۳۰ سانتی‌متر، عرض آن یک متر و ۷۸۰ سانتی‌متر و ارتفاع آن یک متر و ۴۳۵ سانتی‌متر است. حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۵ کیلومتر بر ساعت است.
تولید ماکسیما در ایران با استقبال خریداران مواجه شد و اعلام ناگهانی از رده خارج شدن آن که از بازار مناسبی در داخل کشور برخوردار بود نیز تعجب کارشناسان صنعت خودرو را برانگیخت.
به گزارش ایسنا، در یکی از واکنش‌ها به این موضوع مدیرعامل وقت شرکت پارس خودرو که پایه‌گذار تولید ماکسیما در ایران بود، انتقاداتی را نسبت به عملکرد مدیران فعلی شرکت پارس خودرو در زمینه توقف تولید ماکسیما وارد کرد.
هاشم یکه‌زارع اواخر مهر ماه سال گذشته اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به آنکه حدود ۱۰ سال از عمر تولید ماکسیما در ایران می‌گذرد، به دلیل کاهش تیراژ تولید این خودرو در جهان تأمین قطعات آن برای شرکت مادر (نیسان) صرفه اقتصادی ندارد. به همین دلیل نیسان اعلام کرده که امکان ادامه تأمین قطعات ماکسیما قدیمی‌وجود نداشته و به این دلیل تولید آن در پارس خودرو متوقف شد.
مدیرعامل وقت شرکت پارس خودرو خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدل جدید ماکسیما همچنان در ژاپن و آمریکا تولید می‌شود بنابراین مناسب بود که مسوولان پارس خودرو در سال‌های گذشته در زمینه تولید مدل‌های جدید این خودرو با شرکت نیسان وارد مذاکره می‌شدند تا از توقف تولید یک خودروی با کیفیت داخلی جلوگیری می‌شد. با این حال برای مسوولان پارس خودرو در زمینه تولید خودروهای بهتر آرزوی موفقیت می‌کنیم.
پس از این اظهارات بود که مدیرعامل فعلی شرکت پارس خودرو در پاسخ به انتقادات مطرح شده در زمینه فقدان برنامه‌ریزی برای تولید مدل‌های جدید خودروی ماکسیما در ایران، از رایزنی‌های این شرکت برای این منظور خبر داد.
روح‌الله صمدی مله اظهار کرد: در این زمینه فعالیت‌های لازم صورت گرفته که البته هنوز به نتیجه قطعی برای اعلام نرسیده است. ولی به هر حال ما برای فعالیت در این حوزه از بازار در حال رایزنی هستیم.

nsk این خودرو جایگزین ماکسیما می شود

وی البته خودروی تیانا را جایگزین ماکسیما اعلام کرد. این در حالی است که تیانا تیراژ تولید محدودی داشته و سال گذشته کمتر از ۱۳۰۰ دستگاه از این خودرو تولید شده است. همچنین قیمت تیانا در حد قابل ملاحظه‌ای بیشتر از خودروی ماکسیما است.
در این شرایط تاکنون وعده مدیرعامل پارس خودرو برای تولید مدل جدید ماکسیما در ایران محقق نشده است.

منبع: سایت خودرو سازی

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

درباره نویسنده

hamed

(1) دیدگاه خوانندگان

  1. رضا
    ۱۳۹۲/۰۲/۳۱ در ۰۳:۵۸

    لطفا به وعده های قبلی خود عمل کنید هنوز پارس تندر های 6 ماه پیش را تحویل ندادید مردم چه گناهی کردند که باید جور خودرو ساز شدن شما را پس دهند از نفرین مردم و خشم خداوند بترسید

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>