Monday, Dec. 18, 2017

سهمیه ویژه بنزین

نوشته شده توسط:

|

۰۸:۴۱

|

در:

برچسب ها : , ,

سهمیه ویژه بنزین

سهمیه ویژه بنزین

38479 814 سهمیه ویژه بنزین

آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی حاکی از آن است که از ابتدای سالجاری تاکنون با مصرف روزانه بیش از ۶۷ میلیون لیتر بنزین به طور متوسط روزانه مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی بالغ بر ۷ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

بر این اساس مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین کشور را اختصاص سهمیه‌های مناسبتی بنزین اعلام کرد و تاکید می کنند: پیش بینی می‌شود از پایان خرداد ماه میزان مصرف بنزین همزمان با آغاز سفرهای تابستانی با افزایش بیشتری همراه شود.

همزمان با افزایش بی‌سابقه مصرف بنزین و حتی احتمال از سرگیری واردات این فرآورده نفتی، رئیس جمهور دستورات جدیدی به مظنور اختصاص سهمیه‌های ویژه بنزین صادر کرده که در صورت اجرای آن روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار لیتر مصرف بنزین کشور را افزایش می دهد.

سیدمجتبی شفیعی رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت امروز با اشاره به تخصیص سهمیه ویژه بنزین برای معلولان و جانبازان، گفت: بر اساس دستور رئیس جمهوری ۲۰۰ هزار لیتر سهمیه بنزین ویژه جانبازان و ۵۰ هزار لیتر ویژه معلولان به صورت روزانه در اختیار سازمان بهزیستی و بنیاد شهید قرار می‌گیرد.

این عضو کابینه دولت دهم افزود: با توجه به اینکه معلولان و جانبازان نیازمند ترددهای اضافی برای دریافت خدمات درمان و پزشکی هستند و با توجه به اینکه این افراد اغلب از خدمات حمل و نقل عمومی مناسب بهره‌مند نیستند، بررسی و پیشنهاد ستاد مبنی بر افزایش سهمیه معلولان و جانبازان به ریاست جمهوری ارائه شد.

وی با یادآوری اینکه بر اساس توافق با دستور رییس جمهوری مقرر شد روزانه ۲۵۰ هزار لیتر سهمیه بنزین ویژه اختصاص یابد، تبیین کرد: در صورتی که موافقت‌های اولیه با دستگاه‌ها نهایی شود از خردادماه این سهمیه‌ها در اختیار معلولان و جانبازان قرار می‌گیرد در غیر این صورت از تیرماه از طریق کارت‌های ویژه و یا جبران ما به التفاوت هزینه سوخت با توجه به هماهنگی دستگاه‌های ذیربط در اختیار این جامعه هدف قرار می‌گیرد.

وی درباره اینکه چه میزان به هر جانباز یا معلول سهمیه سوخت اعطا خواهد شد توضیح داد: جزئیات سهمیه ویژه جانبازان و معلولان در اختیار سازمان‌های مربوطه و اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: مهر

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

سهمیه بنزین خودرو امشب در کارت سوخت
سهمیه بنزین خرداد
احتمال تغییر قیمت بنزین

درباره نویسنده

hamed

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>