Monday, Dec. 18, 2017

گرانترین موتور سیکلت جهان در گینس

گرانترین موتور سیکلت جهان در گینس

گرانترین موتور سیکلت جهان در گینس

motor گرانترین موتور سیکلت جهان در گینس

گرانترین موتور سیکلت در جهان شاید به ۴۰۰ هزار دلار هم نرسد ولی یک طراح ترک به تازگی موتور سیکلتی ساخته که بیش از یک میلیون دلار ارزش دارد.

«تارهان تلی» (Tarhan Telli) در هفته اول ماه ژوئن ۲۰۱۳ از موتور سیکلتی رونمایی کرده که بخش بزرگی از فلز آن را طلا تشکیل می دهد. کارشناسان دفتر رکورد گینس در آنکارا ترکیه پس از بررسی این موتور سیکلت میزان طلای به کار رفته در آن را بیش از یک میلیون دلار تخمین زده اند .

موتور سیکلت طلا نه تنها ارزش پولی بالایی دارد بلکه از نظر طراحی نیز ذوق تلی را به نمایش می گذارد. قسمت جلوی موتور (روی باک) شمایلی از خدایان یونانی «مدوسا» طراحی شده است. مدوسا خدایی بود که موهایی از مار داشت و طراحی مار تا قسمت عقبی موتور ادامه دارد.

موتور سیکلت ۳۱۸ کیلوگرم وزن دارد ولی تمامی فلز آن طلا نمی باشد و جزء فلزاتی مشتق شده از طلا هستند که کاملا در برابر رطوبت مقاوم است. این در حالی است که قدرت خروجی ۱۲۵ اسب بخار از موتور ۱۸۰۱ سی سی برآورد می شود.

 

گفته می شود ، این موتور عنوان گرانترین موتور سیکلت را در فهرست کتاب گینس بدست آورده است .

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

موتورسیکلت آئودی
فروش ویژه موتور سیکلت های هندی
تولید موتور سیکلت در شیراز

درباره نویسنده

Mahdi

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>