Monday, Dec. 18, 2017

تصمیم به تولید سریع ترین خودروی جهان

نوشته شده توسط:

|

۱۹:۳۶

|

در:

برچسب ها :

تصمیم به تولید سریع ترین خودروی جهان

car تصمیم به تولید سریع ترین خودروی جهان

در سال ۲۰۰۲ یعنى زمانى که حرف اول و آخر خودروهاى اسپرت را ایتالیا و آلمان مىزدند، کمتر کسى باور می کرد که یک شرکت سوئدى با خودرویى به نام cc8s، تمام سوپراسپرتهاى جهان را به چالش بکشاند.

بنیان گذار کارخانه کونیخ زگ در آخرین مصاحبه خود اعلام کرده که: شرکتش در حال ساخت خودرویى با سرعت بالاتر از ۴۵۰ کیلومتر در ساعت هست.
با آمدن مدلهاى جدید از این شرکت، نام کونیخزگ براى همیشه در ذهن مردم به عنوان قطبى از سوپراسپرت سازى جا افتاد طورى که دیگر کسى از صحبتهاى کریستین ون کونیخ زگ – بنیانگذار این شرکت – تعجب نمىکند.وقتى که وی در یک مصاحبه رسمى ادعا کند، ما در حال ساخت خودرویى با سقف سرعت بالاتر ۴۵۰ کیلومتر در ساعت هستیم.

 طبق گفته کونیخ زگ، این خودرو مىتواند در کمتر ۲۰ ثانیه به سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت برسد که این زمان حتى از نصف زمان ۰ تا ۴۰۰ بوگاتى ویرون هم کمتر است. اگر چنین چیزى حقیقت داشته باشد، این خودرو نه تنها پرشتابترین خودروى جهان بلکه یک شاهکار مهندسى به حساب مىآید.

این خودرو که بر پایه مدل آگرا r طراحى شده، one:1 نام دارد و علت نام گذاریش به این اسم، یک اسب بخارى است که به ازاى هر کیلوگرم از وزن خودرو، در موتورش تولید مىشود.

کونیخزگ در آخر مصاحبهاش اعلام کرد که از این خودرو تنها شش عدد تولید مىشود و هنوز قیمتى براى مشخص نکردهایم با اینحال باید انتظار قیمتى بالاتر از ۱٫۶ میلیون دلار مدل آگرا r را داشته باشیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

درباره نویسنده

Mahdi

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>